Pilates – który wariant wybrać dla siebie?

 
Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia Pilates? Czym się charakteryzują poszczególne ćwiczenia? Dopasuj je do siebie i swoich potrzeb.
Zajęcia Pilates:
Zajęcia Pilates to niezwykle popularna forma aktywności fizycznej, która łączy elementy jogi, gimnastyki i rehabilitacji. Opracowana przez Josepha Pilatesa, metoda Pilatesa kładzie nacisk na rozwijanie siły, elastyczności, równowagi i kontroli ciała. Ćwiczenia te skupiają się na wzmacnianiu mięśni głębokich, poprawie postawy oraz umiejętności skupienia się na oddechu i precyzyjnym wykonywaniu ruchów. Zajęcia Pilates doskonale nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, ponieważ można dostosować intensywność i trudność ćwiczeń do indywidualnych potrzeb.
 
Zajęcia Pilates Wzmacnianie:
Pilates Wzmacnianie to wariant zajęć Pilates, skoncentrowany na intensyfikacji treningu siłowego. Podczas tych zajęć skupiasz się na wzmocnieniu mięśni głównych partii ciała, takich jak brzuch, plecy, pośladki i nogi. Wykorzystuje się różnorodne przyrządy, jak gumy, piłki czy hantle, aby zapewnić dodatkowe opory i wyzwanie mięśniom. Zajęcia te doskonale pomagają w budowaniu siły mięśniowej, poprawie wytrzymałości oraz kształtowaniu sylwetki.
 
Zajęcia Pilates Plus Ćwiczenia Dna Miednicy:
Pilates Plus ćwiczenia dna miednicy to ciekawa wersja tradycyjnych zajęć Pilates, skupiająca się na wzmacnianiu mięśni dna miednicy i głębokich mięśni brzucha. Mięśnie te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy, stabilizacji kręgosłupa oraz kontroli funkcji układu moczowo-płciowego. Ćwiczenia te mogą pomóc w prewencji i redukcji problemów związanych z nietrzymaniem moczu oraz poprawić ogólną kontrolę nad mięśniami dna miednicy. Pilates Plus ćwiczenia dna miednicy często wymagają większej koncentracji i precyzji wykonania, a ich regularna praktyka może przynieść znaczące korzyści zdrowotne.
 
Nie ważne, czy wybierasz standardowe zajęcia Pilates, intensywne Pilates Wzmacnianie czy Pilates Plus ćwiczenia dna miednicy, każda z tych opcji pomoże Ci poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie, zwiększyć elastyczność i osiągnąć lepszą świadomość ciała. Odkryj radość treningu, który łączy w sobie harmonię ruchu, oddechu i kontroli, dzięki czemu osiągniesz zdrowsze, silniejsze i bardziej zrównoważone ciało.
 
 
Wszystkie zajęcia Pilates w naszym Centrum, prowadzone są przez Fizjoterapeutki.
Zapraszamy do zapisów na Sierpień i Wrzesień:
Tel. 500 210 387
e-mail: kontakt@activeniuton.pl
 
 
 
 
 
 
 

Honorujemy KARTY Mulstisport, Medicover, FitProfit i PZU Sport

X