Zdrowy kręgosłup

 
 
Zajęcia Zdrowy kręgosłup są prowadzone przez doświadczoną fizjoterapeutkę i skierowane są do wszystkich kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie kręgosłupa. Celem tych zajęć jest poprawa siły, elastyczności i stabilności kręgosłupa oraz zapobieganie bólowi pleców i dysfunkcjom postawy.
 
Zajęcia połączone są z teorią, fizjoterapeutka omawia anatomię kręgosłupa, wspólnie z uczestniczkami wyjaśniając, jakie są przyczyny problemów z kręgosłupem oraz jak można im zapobiegać.
 
Podczas praktyki uczestniczki są prowadzone przez serię ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców, brzucha i miednicy, które mają na celu poprawę ogólnej stabilności kręgosłupa. Fizjoterapeutka zapewnia odpowiednie instrukcje dotyczące prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oraz dostosowuje je do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczek.W trakcie zajęć duża uwaga jest poświęcana również poprawie elastyczności kręgosłupa poprzez wykonywanie różnorodnych stretchingów i ćwiczeń rozciągających mięśnie pleców, bioder oraz klatki piersiowej. Ćwiczenia te pomagają w zwiększeniu zakresu ruchu w kręgosłupie i redukują napięcie mięśniowe.

 

Kolejnym elementem zajęć jest nauka prawidłowej postawy ciała i ergonomii, zarówno podczas codziennych czynności, jak i podczas pracy biurowej. Fizjoterapeutka podpowiada uczestniczkom, jak unikać niekorzystnych nawyków posturalnych, które mogą prowadzić do problemów z kręgosłupem, oraz jak odpowiednio korzystać z różnych urządzeń, takich jak krzesła czy biurka, aby zminimalizować obciążenie kręgosłupa.

 

Na koniec każdego zajęcia przewidziany jest czas na relaksację i rozciąganie całego ciała. Fizjoterapeutka prowadzi uczestniczki przez techniki oddechowe i relaksacyjne, które mają na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego i stresu.
Zajęcia Zdrowy kręgosłup są nie tylko doskonałą formą aktywności fizycznej, ale również stanowią cenne źródło wiedzy na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki problemów z kręgosłupem. Przez regularne uczestnictwo w tych zajęciach kobiety mogą wzmocnić swój kręgosłup, poprawić postawę i cieszyć się zdrowszym, bardziej aktywnym życiem.
Zapraszamy do zapisów – zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16:00
Zapisy:
Tel. 500 210 387

Honorujemy KARTY Mulstisport, Medicover, FitProfit i PZU Sport

X